A házaspár nem véletlenül emlegeti a szálláshelyet. Egy erdővel ölelt, vadvirágos mezőn hét kabinházat nyitottak ősszel. A cél, hogy az étterem mellett egy olyan lábra is támaszkodhasson a vállalkozás, amelynél kevesebb a bizonytalanság. „Manapság nem egyszerű kitartani a minőség mellett. Egy olyan vendéglátóhelyet, mint a Pajta, csak szerelemből lehet csinálni. A haszonért nem éri meg. Ha valaki nagyot akar szakítani, nyisson kis hamburgeres büfét. A mi éttermünk öt évig csak vitte a pénzt. Ma már nem ez a helyzet, de elképesztő extra forgalmat sehogy se tudunk generálni, ha megszakadunk, akkor sem. Ez a fajta vendéglátás nem arról szól, hogy bőröndbe lapátoljuk a pénzt. De ez az a vendéglátás, amit szeretni lehet. El sem tudom képzelni, hogy valami olyat csináljunk, amiért nem rajongunk, így hát kreatívnak kell lennünk. Az étteremre márkanévként tekintünk, amely a minőséget, fenntarthatóságot, lokalitást jelképezi. Erre fel lehet fűzni most a szálláshelyet, később akár egy delikátboltot” – indokolja az új irányt Ferenc.
Flóráék remélik, a bungalóknak hála, a vendégek nem stresszelnek majd azon, ki vezet, ha kikérnek még egy pohár bort, illetve nem sietnek haza, akár a legközelebbi nagyvárosba, akár Budapestre vagy a határon túlra, hanem többnapos programmá bővítik a Pajta-élményt és az őrségi látogatást. A feleség szerint „az Őrségnek kétségtelen előnye a hármas határ, illetve az a páratlan nyugalom, ami még nem veszett el és amire vigyáznunk kell”. „Szerintem az is vonzó benne, hogy nem a Balaton környékén, hanem azon túl fekszik. Túl kell menni, időt, energiát szánni rá. Ez egyébként a vendégkört is megszűri. Van egyfajta elérhetetlenségérzése idefelé az embernek. Az elszigeteltségnek, érintetlenségnek egy utánozhatatlan bája” – gondolkodik el a férj.
Míg beszél, a felszolgálók a vendégtér közepére gyűlnek. Perceken belül nyit a Pajta. A séf eligazítást tart. Flóra gyorsan int nekünk, kötényt köt magára, beáll a csapatba, és figyelmesen hallgatja az aznapi menetrendet. Nem akarjuk hátráltatni az utolsó simításokat, Ferenccel kifelé vesszük az irányt. A kijáratnál azért egy pillanatra megállunk. Nem mehetünk el szó nélkül a falon függő Michelin-ajánlás mellett és amellett sem, hogy a tulajdonosok épp egy éve kapták meg a világ legismertebb étteremkalauzától a legjobb vendéglátósnak járó különdíjat. „Régóta köztudott volt, hogy a Michelin Magyarországra jön. Sok étterem eszerint építette fel magát az utóbbi években. Lehet tudni, mit értékel a zsűri, de mi inkább a vendégeinket szeretnénk lenyűgözni. Ez a kettő nem mindig találkozik. Persze a csillagnak óriási marketingereje van, és mi is arra törekszünk, hogy napról napra fejlődjünk, de elsősorban jót akarunk, nem csillagot. Az első perctől az hajtott minket, hogy valami jót szeretnénk csinálni. Olyat, ami jó a vendégnek, a környezetünknek és magunknak. Van egy magyar szó, amivel ezt a szándékot nem is lehet találóbban kifejezni: vendégszeretet. Azt akarjuk, hogy ezt érezze, aki betér hozzánk.”