A nagy rátalálás ellenére évekig nem tértek vissza a környékre. Szarvas József úgy gondolta, akkor fog újra odautazni, ha meg tudnak venni egy kis házat, ugyanis nem nyaralóként, hanem zarándokként akart visszatérni az Őrségbe. A lehetőség végül meg is adatott neki. Ma már soklaki életet él, Budapest a munkahely, Zsámbék az otthon, az Őrség pedig valami egészen más. „Bár már évek óta megvan a házunk, az Őrségben a mai napig zarándok maradtam. A lelkemben mégis az otthonomnak érzem.”
Jóllehet ő azonnal érezte a kapcsolatot, sok időnek kellett eltelnie, míg a helyiek is befogadták őt, pedig aktívan dolgozott a közösségért. Mérföldkő volt, hogy megalapította a Kaszás Attila Pajta Színház és Galériát. „2007-ben szerveztük meg az első rendezvényünket. Egy kiállítást, melynek a megnyitóján azt mondtam az ott lévő helyieknek: »Ne reménykedjetek, én nem gyüttment vagyok, hanem gyütt!« Akkor még én sem tudtam igazán, mit is jelent ez, csak azt tudtam, hogy nagyon szeretnék idetartozni.” Aztán egyszer csak észrevette, hogy elfogadták, befogadták. „Évekkel ezelőtt nyár végén meséltem a helyi tanítónak – akkor még volt Viszákon iskola –, hogy mik a terveim a következő nyári évadra a pajtaszínházban. Errefelé máshogy telik az idő, jellemzően egy hétre, néhány napra terveznek előre, nem egy egész évre, így a tanító úr csak hallgatott, hallgatott, majd amikor befejeztem, odafordult a feleségéhez, és azt mondta: »Gyöngyike, és ezt meg is fogja csinálni.«”
Szarvas József a befogadás szép gesztusaként élte meg, hogy idén nyáron megkapta a Viszák díszpolgára címet. „Az ünnepségen azt mondtam a barátaimnak, hogy én nem az eddig elvégzett munka okán veszem át ezt a megtisztelő címet, hanem azért, amit majd ezután fogunk elvégezni. Így élem az egész életemet, függetlenül attól, hogy merre járok az országban, Viszákon, a pajtaszínházban, a zsámbéki otthonomban vagy a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. Sok dolgot elvégeztünk, amire büszke vagyok, de a szemem előtt mindig az lebeg, hogy mi mindent tehetek még.”
A színház- és filmművészeti egyetemi tevékenység ma már összefonódik a pajtaszínházzal, ugyanis Szarvas József harmadéves diákjai Viszákon hoztak létre és mutattak be egy előadást. „Elmondhatatlanul nagy sikert arattak. Nekem pedig hatalmas büszkeség volt látni azt, ahogy tizennégy ifjú színész a szemünk láttára születik meg. És tudom, hogy ez az öröm és büszkeség, amit akkor érezhettem, valahol annak az eredménye, hogy évekkel ezelőtt leléptem a kényszerpályákról, és azóta a munkában és az életben is megtapasztalhattam a határtalan szabadságot. Annak a szabadságát, hogy ott lehetek, ahol valóban dolgom van, és azt végezhetem, amit igazán szeretek.”