Mint mondja, utóbbi nagyrészt az összetartó csapatmunka eredménye, a sajtkészítés viszont egyedül, alkalmazott nélkül nem könnyű feladat. Így is megéri? – tesszük fel a kérdést. „Anyagilag egyáltalán nem, lelkileg is-is. Az alkotás és a vásárlók visszajelzései mindig segítenek visszatalálni a szakma szépségéhez, viszont fáj, ha a gyerekeimtől azt hallom, milyen keveset látnak. Ezért nem engedek abból, hogy évente egyszer együtt nyaraljunk – ilyenkor is elképesztő nehéz helyettesítőt találni, de tudom, hogy ez tart össze minket.”
A sajtkészítő szerint más lenne a helyzet, ha tradicionális családi gazdaságban működnének, viszont a férjével úgy döntöttek, nem szeretnék a gyerekekre erőltetni a termelői életmódot. „Amikor kisebbek voltak, még izgalmasnak tűnt számukra, de ma már egyre kevésbé. Azért persze hívom őket, és néha jönnek is” – meséli, de hozzáteszi, leginkább Viktor segítségére számíthat, ő vállalja ugyanis a szombati piackezdést, hogy a felesége tudjon aludni három-négy órát a hétvégék előtt. Tamara számára a piac felüdülés, hiszen ilyenkor érkeznek az új kérések és kérdések, amelyek keretet adnak a következő hetének.
„Natúr, hagymás, kapros, bazsalikomos gomolya, parenyica, töltött mozzarella és az érleltek: trappista, edámi, óvári, néha egy kis brie, egy kis gouda” – sorolja a lista szereplőit. S ahogy a termékekre terelődik a szó, Tamara homloka rögtön ki is simul. Leginkább a kísérletezést élvezi. „Olyan jó érzés, amikor a két kis fazékban felteszem hevíteni a tejet, harminckét fokon belekerülnek a különféle kultúrák, és nekik köszönhetően sosem lesz két egyforma termékem. Majd jön a nagy rácsodálkozás a vevők részéről, hogy »a sajtnak ilyen íze van?« – nevet, és elmondja, leginkább az emberek öröméből merít erőt: – Emlékszem, az egyik piaci forgatag alkalmával már negyvennyolc órája talpon voltam, és egyszerűen nem éreztem fáradtságot. Meg is jegyeztem viccesen a férjemnek, hogy engem a vásárlók éltetnek.”