A Fővárosi Állat- és Növénykert idén is rendhagyó programokkal készül tizenegy állomáson: kézbe vehető „állati alkatrészekkel”, beporzókkal, ízeltlábúakkal és az állatkerti vadállatmentő munkával is megismerkedhetünk, a Jane Goodall Intézet pedig főemlősmentő állomással települ ki az emberszabásúak házához. De látványetetéseken és állatbemutatókon keresztül is bepillanthatunk mások mellett a sörényes hangyászok, a gorillák, a perzsa leopárdok, az oroszlánfókák és a rákosi viperák életébe. A programokon a 18 év alattiak ráadásul kedvezményes jeggyel vehetnek részt, melyhez egyetlen dolgot kell tenniük: állatos vagy növényes arcfestéssel, maszkkal vagy kedvenc plüssállattal érkezni az állatkertbe.
A Kecskeméti Vadaskertben rendhagyó látványetetések során csodálhatjuk meg a szibériai tigriseket, a dámszavasokat, az ázsiai törpevidrákat és a lámákat.
A debreceni állatkert azokra is gondol, akik pénteken nem tudnának ellátogatni az állatkertbe: három napon át, péntektől vasárnapig várják a Vadvilág Világnapja alkalmából szervezett tematikus programokkal a látogatókat. Vezetett túrákon ismerhetjük meg azokat a lakókat, akik veszélyeztetettségük miatt nemzetközi fajmegőrzési program keretében élnek a Nagyerdő fái alatt, a Mackókuckóban pedig saját kezűleg készíthetjük el az év emlősét és madarát mintázó emléktárgyunkat.
Ötvenéves világnap
1973-ban március 3-án, ötven évvel ezelőtt írták alá a veszélyeztetett állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelmét szabályozó washingtoni egyezményt. Ezért az ENSZ kezdeményezésére minden évben ezen a napon ünnepeljük világszerte a vadvilág napját, amely a vadvilág szépségeire, értékeire és a fennmaradását fenyegető veszélyekre hívja fel a figyelmet.
(Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán)