Miként Tausz Ádám, a Budapest Contemporary képzőművészeti vásár főszervezője kiemelte: idén szintet lépett a rendezvény, ugyanis még komplexebb és átfogóbb keresztmetszetet képes nyújtani a kortárs európai képzőművészetről, ugyanis a legkiválóbb hazai galériák mellett hat ország tizenkét kiállítóhelye negyvenkét alkotással vesz részt a vásáron. A rendezvény részeként kétnapos konferencia is zajlik majd azzal kapcsolatban, miként kapcsolódik a művészet és az üzlet, de tárlatvezetések, edukációs programok is színesítik az eseményt, amelyen összesen nagyjából ezer műtárgyat tekinthetünk meg.

,,Egy művészeti vásárnak mindig fontos szerepe van a kortárs művészeti színtéren, hiszen a gyűjtők és a nagyközönség számára is egy olyan alkalmat nyújt, amelynek köszönhetően teljes képet kaphatnak a magyar kortárs képzőművészetről, annak legfontosabb irányzatairól, ezen kívül pedig találkozhatnak a művészek mellett a galeristákkal is”

– mondta el az esemény sajtótájékoztatóján Spengler Katalin műgyűjtő, az esemény fővédnöke, aki hozzátette azt is: a magyar közönség abszolút megérett arra, hogy a vásár egy nemzetközi hátteret, kontextust is kapjon. A hazai kortárs képzőművészet iránti érdeklődés egyre nagyobb itthon, a műtárgypiac bővül, a vásárlók száma is növekszik, ez indokolja a nemzetközi nyitást.

Labrosse Dániel Solo Pool Party című festménye (Forrás: Budapest Contemporary / Facebook)

Kifejtette azt is: galériák meghívása helyett egy kurált kiállítást hoztak létre, olyan művészeket válogattak össze, akiket fontosnak látnak az európai képzőművészeti színtéren, és akiknek a múzeumi jelenléte és szakmai súlya is egyre nagyobb. Ebben a névsorban olyan elismert nemzetközi alkotók szerepelnek, mint Amélie Bertrand, Jonny Niesche vagy Gerold Miller.

A rendezvény célkitűzése az, hogy platformot nyújtsanak a kiemelkedő kortárs galériáknak, alkotóknak, és népszerűsítsék a hazai képzőművészetet nem csupán itthon, hanem szerte külföldön is. A megtekinthető műtárgyak együttes értéke több millió euró, azonban az érdeklődök akár néhány tízezer forintért is találhatnak értékes alkotásokat, a legdrágább műalkotások ára ezzel szemben az ötven-százmillió forintot is elérik.

A Budapest Contemporary részeként egy jótékonysági online aukcióra is sor kerül, amelynek teljes bevételét az autizmussal élők támogatását célul kitűző Autistic Art Alapítvány számára ajánlják fel a szervezők.

Kiemelt kép: a vásár egyik kiállítóterme (Forrás: Budapest Contemporary / Facebbok)