Vásár a Dunakanyarban 

Legyen úgy, mint régen volt! Ezzel hívogatnak tizenhat éve kicsit és nagyot a Vasárnapi vásárnapra a Dunakanyarba. Üljünk autóba vagy buszra, menjünk Tahitótfaluba, keressük a Duna-híd melletti tágas füves térséget, és merüljünk alá a klasszikus vásárokat idéző forgatagban. A helybéli asszonyok süteményeit ki ne hagyjuk, vegyünk bazsalikomot, eperlekvárt, füstölt sajtot és házikolbászt, próbáljunk ellenállni, ha tudunk, a kézműveskínálatnak. Kosarak, tálak, ékszerek, szőnyegek, játékok, szappanok – itt minden kapható. Ez lesz a harmincadik vásár, az ötletadó, fő szervező fiatal lány ezalatt férjhez ment, és most várja a negyedik gyermekét…! Ő és családja meg a többi szervező szigorúan őrzi a színvonalat. Itt csak az van, ami hiteles, kétkezi, színvonalas és értékes. Élő állatokat is lehet vásárolni, de nézni és simogatni mindenképpen. A vásár ugyanis évente kétszer, a Szent György-napi állatkihajtás és a Szent Mihály-napi állatbehajtás időpontjában tartatik. Igazi családi program, ahol a gyerekek szalmabálákon ücsörögve nézhetik a bábszínházat, sőt, traktor vontatta kiskocsin utazhatnak körbe-körbe. A napsütés megrendelve…

Kézművesek kiállítása Egerben

A kiállított tárgyakhoz hozzáérni – lehet. Ha nem is mindegyikhez, de a kinetikus szoborhoz például igen. A kézművesség ezer éve és jövője a Kárpát-medencében című kiállítás azt jelképezi, hogy a hagyomány és a tudomány jól megfér egymás mellett, és az ősi formák, az évszázadok óta használt anyagok új vizsgálódásnak kitéve is kiállják az idő próbáját. Az egri Kepes Intézetben úgynevezett összérzékszervi kiállítást rendezett a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, egy új tudományág, a neuroesztétika jegyében. Arra kérték a kiállítókat, hogy a színek, a formák, a látvány és a tapintás mind-mind a mentális egészség szolgálatába álljon, a szépséget a lehető legtöbb oldalról élvezhesse a látogató, ezzel beindítva a gyógyító agyi folyamatokat. Öltözékek, kerámia- bőr- és üvegtárgyak között sétálhatunk, ha a hétvégén Egerben járunk. A kiállítás május 6-ig nézhető meg (Eger, Széchenyi utca 16.).  

Tavaszi zsongás a Várkert Bazárban

Igazi tavaszköszöntő programmal, zenével, bábszínházzal, kézműves-foglalkozásokkal, gyerekkönyvvásárral és játékokkal várja a családok apraja-nagyját a Várkert Bazár április 23-án. Délelőtt a gyerekek maguk is bekapcsolódhatnak A kutyácska című magyar népmesét életre keltő bábelőadásba, hogy segítsenek a mese főhősének. Délután újabb bábelőadás vár mindenkit: Marék Veronika Kippkopp a fűben című nagy sikerű könyve elevenedik meg a színpadon. A vidám programot a Kolompos tavaszköszöntő mulatsága zárja, a több mint harminc éve gyermekeknek muzsikáló, népszerű együttes a legkedvesebb tavaszi dalait és játékait hozza el a közönségnek.

Papagáj a rajzlapon – beszélgetés Marék Veronikával | Magyar Krónika

Boribon, A kockásfülű nyúl, Kippkopp és Tipptopp, Laci és az oroszlán – generációk sokasága nőtt fel Marék Veronika történetein, és e mesék a kétezres évek eleje óta reneszánszukat élik. A töretlenül népszerű grafikusírónővel az édesapai örökségről, a jó mese ismérveiről és arról beszélgettünk, hogyan éljen az idős ember.

Kiemelt kép forrása: MTI/Czeglédi Zsolt