Miért olyan nehéz innen elmenni? – Szerencsés Dániel 1983
Még főiskolásként forgatott Sándor Pál filmjében, és rögtön főszerepet. Törőcsik Marival, Margitai Ágival, Garas Dezsővel, Bodrogi Gyulával és Kern Andrással. A film akkor jött ki, amikor diplomás színészként elkezdte a pályát. Elég jó indítás. A történet az 1956-os forradalom után játszódik, az október végi, november eleji időszakban szokta műsorra tűzni a televízió.
A tehetetlenség dühe – Dühöngő Ifjúság, Pesti Színház 1992
Első színházi rendezése – hatalmas siker hosszú éveken át. Kaszás Attila felejthetetlen volt Jimmy Porter szerepében, a többiek is remekeltek: Eszenyi Enikő, Igó Éva, Szarvas József, Mádi Szabó Gábor.
Kinek a jobb keze bal! – Fekete Péter, Vígszínház 1997
Egy parádés beugrás. Fekete Péter szerepét Kern Andrásra osztotta Marton László, ám a színészt próbafolyamat közben, nem sokkal a bemutató előtt baleset érte. Ekkor ugrott be a címszerepbe Rudolf Péter, és aratott emlékezetes sikert az atombiztosan peches Pierre Lenoir szerepében. Létrával, vödörrel, csilláron lógva, esendően és roppant meggyőzően.
Ó Rómeó, miért vagy te a dajka? – És Rómeó és Júlia 2000
Egy férfi, egy nő és más senki. Két ember, két színész, amúgy férj és feleség, játssza el a világirodalom legismertebb drámáját, díszletek és mindenféle körítés nélkül. Szavak, mozdulatok, hajló testek a térben, de persze ennél jóval több. Személyiség, fantázia, érvényes üzenet. Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter többszörösen díjazott előadását annak idején a Central Színházban mutatták be.
Rudolf Péter: Einstein nem számolt az Őrséggel | Magyar Krónika
Ott ugyanis máshogy telik az idő, mint a világ többi szegletében. Ez volt az egyik vonása a helynek, amiért Rudolf Péter és felesége az első pillanatban vis …
„Mér’, mi legyen? Fapuma?” – Üvegtigris 2001, 2006 és 2010
Minden úgy kezdődött, hogy Búss Gábor Olivér írt egy színdarabot Rudolf Péternek. A darab valamennyit állt a fiókban, hogy a legjobbkor kerüljön elő és kerüljön a vászonra.
Az egyik legsikeresebb magyar filmet Rudolf Péter rendezte, és a főszereplő Lalit, a büfést is ő alakította. Parádésan!
Rudolf Péter: „Ha a Rózsadombra születek, sosem készül el az Üvegtigris” | Magyar Krónika
Érdekes kulisszatitkokat árult el a kultikus vígjáték Lalija Kadarkai Endrének egy új műsorban.
Döntés és szabadság – Mégis kinek az élete, Central Színház 2009
„Minden, ami megkarcolja a lelket, az jó” – nyilatkozta egyszer. Hát, ez megkarcolta. Ken Harrisont, a balesetben lebénult férfit filmen Richard Burton játszotta, magyar színpadon pedig Huszti Péter. Rudolf Péter a szerep megformáláshoz segítséget kapott egy olyan nőtől, aki a főhőshöz hasonlóan balesetben bénult meg. Szakmai és emberi találkozás volt, a nézők pedig az emberi méltóság mibenlétén tűnődve hagyták el a nézőteret.
Te vagy a tanár, aki szeretne… – Beugró (2007) és Mindenből egy van (2011)
Szituáció, improvizáció, szenzáció. Rögtönzés, játék, humor, humor, humor. A Beugrót Rudolf Péter vitte el a hátán, láthatóan lubickolt a jól adagolt szabadságban. Nem csoda, hogy nem sokkal később létrehozták a Mindenből egy van című, hasonló előadássorozatot. A Beugróban nagy színészek is vendégeskedtek, érdekes volt látni, hogy ez a műfaj nem való mindenkinek. Gyors észjárás és hatalmas adag kreativitás kell hozzá. Várjuk a folytatást.
Néha már én is látom! Barátom, Harvey Vígszínház 2022
A Broadwayn 1944-ben bemutatott Mary Chase darabot már játszotta a Vígszínház, akkor is nagy sikerrel. Akkor a darab főszerepét, a kedves és intelligens Elwood P. Dowdot, aki egy láthatatlan, óriási fehér nyúllal barátkozik, Páger Antal alakította. A két éve műsorra tűzött vígjátékot Rudolf Péter már igazgatóként, és saját bevallása szerint a szokásosnál nagyobb lámpalázzal próbálta. Az előadás ma is megy – teltházzal!
Kiemelt kép forrás: MH / Hegedüs Róbert