A nagyszabású koncerten nemcsak új dalokat hallhatunk, de a megszokott számok is átdolgozva szólalnak majd meg. Дeva olyan vendégművészekkel lép színpadra, mint Lovász Irén Kossuth-díjas népdalénekes, Mushu Israel, Maluridé és a Hari_drama kórus.
Дeva, vagyis Takács Dorina Csillag című nagylemezével 2022-ben robbant be a köztudatba, korábban pedig már három kislemezével (777, Unglitched, Witchcraft) is megismerkedhetett a közönség. A fiatal zenész- és énekesnő 2022-ben kapta meg a feltörekvő európai művészeket elismerő, neves Music Moves Europe díjat és a Petőfi Rádió legjobb női előadói díját, nemrég pedig az MTV Music Awardson is jelölték.
A fiatal énekesnő zenei világa különleges, egyszerre ősi, a magyar folklór hagyományain alapuló és friss, egyedi, magával ragadó. Takács Dorina kis korában került közel a néptánc, a népzene és a népdalok világához, majd kamaszként ismerkedett meg az elektronikus zene különböző műfajaival.
Korábbi, a Csillag című nagylemezét méltató cikkünkben így írtunk arról, hogyan fonódik össze Дeva zenéjének hangzás- és gondolatvilágában a két irány:
„az ambient és a techno, valamint a neopszichedelia is itt került közel hozzá, e műfajokban azonban nem találta meg azt a mélységet, amellyel a népdalok ősi dallamai, letisztult szövegei rendelkeznek. Így kezdte el vegyíteni a kettőt, ami nem példa nélküli próbálkozás Magyarországon, az általa létrehozott egyveleg azonban mentes a korábbi „népies” divathullámok hibáitól. A szövegek adva vannak, a zene nem nyomja el a tartalmat, sőt a természethangokhoz hasonló hatások kozmikus szintre emelik a számokat. Дeva dalainak listáján szerepelnek többszólamú kórusművek, valamint instrumentális darabok is.”
Vissza az őseredetihez: Дeva hoz is népzenét, meg nem is | Magyar Krónika
Takács Dorina egyszerre szólaltatja meg tisztán, eredeti szövegükkel a népdalokat, és alakítja át őket valamiféle pszichedelikus-elektronikus félálommá.