A fesztivál első napján Gyémánt Bálint fiatal zenésztársakkal, Bartók Vincével és Szabó Dániel Ferenccel lép színpadra. A megújult trió friss albumának épp az utolsó simításait végzi, így a Fonó közönsége találkozhat a hivatalos lemezbemutatás előtti utolsó pillanatban a zenekarral.
A Mörk zenekar billentyűse, ifjabb Novai Gábor (Novan) havi rendszerességgel tért vissza a Fonóba ebben az évben, hogy Novan Experiment néven más és más vendégalkotókkal együtt hozzon létre kötetlen zenei párbeszédet, így pont ezt a kísérletező szellemet és minden sallangtól mentes örömzenélést várhatjuk majd tőlük a fesztiválos koncertjükön is.
Kováts Gergő szaxofonos számos szabad-, könnyű- és főleg világzenei formációban való közreműködése után elérkezettnek látta az időt arra, hogy maga is a népzene és a jazz közötti végtelen mezőkön induljon felfedezőútra társaival, így jött létre a Kovász nevű zenekar, amely a tavalyi évadban óriási sikerrel mutatkozott be a Fonóban, a folytatás pedig nem kevésbé lesz izgalmas a fesztiválon.
Kaltenecker Zsolt és Mózes Tamara duója két remek művész különleges találkozása. Igazi progresszív jazz, a pop, az elektronikus hangzások és az improvizáció mentén. Saját kompozícióik a billentyűs hangszer és énekhang köré épülnek, zenéjükben végtelen kreativitás és értő kísérletezés érhető tetten.
Az Intergeese-t három fiatal zenész, Horváth Áron, Mohácsy Lőrinc Ágoston, Fekete Zoltán alapította februárban. A tagok mindegyike különböző zenei háttérből érkezett, jelenleg Budapesten tanulnak, és aktív résztvevői a feltörekvő zenészszcénának. Repertoárjukat a magyar népzenéből táplálkozó szerzeményeik képezik.
A magyar jazz meghatározó formációja, a Dresch Quartet nem maradhat el a fesztiválról. A magyar jazz egyik legfontosabb alakja Dresch Mihály és zenekara, Lukács Miklós és a két fiatalabb zenész, Gyányi Marcell és Csizi László ismét valami egészen különleges zenei programot varázsolnak majd a Fonó színpadára.
Mi történik, ha összeáll egy sokoldalú fúvós és egy néptáncos, és szövetkeznek egy jazzbőgőssel? Egyrészt barátság, másrészt csodálatos zene! Borbély Mihály a népzenében, jazzben és kortársban egyaránt otthonosan mozgó kiváló fúvós és az ismert néptáncos, Farkas Zoltán Batyu, aki ezúttal ritmushangszereket fog, Lőrinszky Attilával, a kreativitásáról híres szólóbőgőssel kiegészülve varázsolnak bennünket.
Burján Orsi népzenei ihletésű dalaival zárul majd az Újbuda jazz fesztivál. Az énekesnő Hollandiában végzett török népdalénekes szakon, így az általa játszott muzsika egészen különleges színfoltja a hazai zenei életnek. Hangszereléseiben ötvözi a magyar népdalkincset a török népzenei stílusjegyekkel, miközben egyedien fűszerezi a népdalok eredeti dallamvilágát egy rá jellemző izgalmas, jazzes harmóniavilággal és lüktetéssel.