Az összművészeti, szakrális fesztivál változatos, igényes programokkal vár mindenkit: Radnóti és Petőfi költeményeivel és istenes versekkel, egyházművészeti, vallástörténeti, építészeti, helytörténeti előadásokkal törekednek arra a szervezők, hogy az odaérkezők egymásra hangolódott közösségként távozzanak a programsorozatról, hiszen az idei rendezvény hívószava a közösség lesz. 

Az aktívabb kikapcsolódásra vágyó látogatók is számos program közül válogathatnak majd: lesznek vezetett séták a templomok között, ahol megtudhatjuk, hogy mi áll a szebbnél szebb szentendrei templom létrejöttének hátterében. Különböző felekezetek templomaiba látogathatunk el, ahol az építészetet, szobrokat, festményeket, üvegablakokat megcsodálva a funkciót is jobban megérthetjük, miközben egy-egy bibliai vagy irodalmi idézetet, zeneművet hallgatva elmélyülhetünk a helyszínek szakralitásában.

Részt vehetünk gyalogos és biciklis templomtúrán a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban, ha pedig gyerekekkel érkezünk, vegyük az irányt a templomkertek felé, ahol kreatívfoglalkozások (ütőfás mézeskalács pingálása, kulcstartó készítése nemezeléssel, szitakötő készítése csuhéból) várják az alkotófolyamatokban elmélyülni vágyókat. 

Mi vár még ránk a három nap alatt?

Szeptember 8-án (Szét)szakító szilárdság címmel egy rendhagyó előadást nézhetünk meg Radnóti Miklósról és Vajda Lajosról, két tragikus sorsú művészről, akik egymás kortársai voltak. Életük, emlékezetük, művészetük elevenedik meg Kiss Eszter színművész és Szabó Noémi művészettörténész előadásában.

Az esti órákban kapcsolódjunk be a Szent Efrém Férfikar koncertjébe. A nyolcfős a capella formáció stílusokon és korokon átívelő repertoárjának és lehengerlő élő koncertjeinek köszönhetően vált igazi közönségkedvenccé: akár popzenét, akár bizánci himnuszokat, akár klasszikus műveket énekelnek, előadásaik mindig maradandó élményt nyújtanak.

Szeptember 9-én a Belgrád-székesegyház és a szentendrei szerb ortodox templomok építéstörténetéről szóló előadáson vehetünk részt Vukovits Koszta művészettörténész vezetésével, majd megtekinthetjük Zsivkovics Mihály budai ikonfestő 1803-ból származó alkotását, az év műtárgyát a Szerb Egyházi Múzeumban.

A fesztivál utolsó napján, szeptember 10-én látogassunk el Mező Misi Mesélő című programjára. A legtöbben a Magna Cum Laude zenekar énekeseként ismerik őt, most arra hív, hogy csendesebb, meghittebb hangulatot is megtapasztaljunk együtt. Ne tévesszen meg senkit a cím, igaz történeteket hallhatunk, és nemcsak a történeteket, de a hozzájuk kapcsolódó, őt inspiráló dalokat is megismerhetjük az előadás során, amit egy szál akusztikus gitárral kísér.