Rudolf Mihály építész, akadémikus életmű-kiállításának középpontjában a lélek, a szakralitás és a közösség áll. A szakralitás szerepét az installáció – a templom alaprajzi forma és a keletelt apszis – még inkább felerősíti, egyben rámutat az építészet és az ember életének szervezőerejére, valamint a lélek jelenlétére az építés folyamatában. Munkáiban úgy ad otthont közösségeknek, hogy közben hangsúlyos kézműves részletekkel tanítja a teremtésben elfoglalt helyünk tudattalan átélését.
A történelmi folytonosság, a múlt, jelen és jövő kapcsolata a kiállításnak helyet adó épület történetében is tetten érhető – a 150 évvel ezelőtt, Feszl Frigyes tervei alapján épült Pesti Vigadó ugyanis igazi összművészeti alkotás. A felújított épület homlokzatán többek között Marschalkó János szobrász alkotásai is megtalálhatók, unokája, Marschalkó Béla építész által az ózdi munkások számára tervezett Olvasó Egylet Székházának képei pedig a szóban forgó tárlat tablóin tekinthetők meg, mivel a székház felújítási terveit épp Rudolf Mihály készítette el.
E felismerés birtokában talán még jobban megérthető a kiállítás címeként szolgáló Lélekjelenlét s az, hogy Rudolf Mihály immár négy évtizede tartó munkásságában milyen kiemelt szerepe van az őt körülvevő közösségnek, pályatársaknak. A művész alkotásait, amelyekkel élen jár abban, hogy a régmúlt korok megkopott dicsőségét helyreállítva átélhetővé váljon számunkra a történelem, szeptember 7. és október 29. között tekinthetik meg az érdeklődők. A kiállítás kurátora Sulyok Miklós művészettörténész, az MMA rendes tagja, szervezője az „Égerszög – Művésztelep” Közhasznú Alapítvány.
A Rudolf Mihály szellemiségét formáló közösségről a Miskolci Építész Műhelyt bemutató kerekasztal-beszélgetésen még többet megtudhatunk szeptember 29-én 17 órai kezdéssel. A tárlatot kísérő rendezvények sora szeptember 29-én a Szent Mihály-vonal jelentőségének ismertetésével folytatódik, majd október 27-én a reformáció kori templomépítészet bemutatásával zárul, szintén 17 órai kezdettel. A kísérőrendezvények helyszíne a Vigadó földszinti terme (1051 Budapest, Vigadó tér 2.).