Útjára indul a Nemzeti Múzeum szabadegyetem programsorozata, ahol hétről hétre a legújabb kutatási eredményekkel, valamint a múzeumi raktárakban őrzött tárgyak történetével ismerkedhetnek meg az érdeklődők muzeológusok segítségével. Az előadás-sorozat alkalmai nem épülnek egymásra, így látogatásuk egymástól függetlenül is lehetséges.

„Bizony mindenki fél attól, hogy borzalmas ráolvasásokkal megátkozzák” – írta idősebb Plinius közel kétezer éve, utalva arra az általános ókori gondolkodásmódra, miszerint a világunk tele van számtalan láthatatlan veszéllyel, melyek titkos eszközökkel befolyásolhatóak.

Mik számítottak elfogadott, vagy legalábbis eltűrt mágikus módszereknek a császárkorban, és mik voltak azok a sötét manipulációk, amelyek ellen már az állam is fellépett? Kik voltak az ókori világ mágikus szakemberei? Honnan ismerjük az általuk alkalmazott recepteket? Többek között ezekre a kérdésekre is igyekszik válaszolni dr. Lassányi Gábor, a Magyar Nemzeti Múzeum régésze. Az előadás során megismerhetik a látogatók az ókori Pannoniából ismert varázseszközöket, amuletteket, átoktáblákat és különleges rituálék régészeti nyomait.

Jegyeket itt vásárolhat.